top of page
Maria Grasso

Maria Grasso

Maria Grasso, SPIR ve Londra Queen Mary Üniversitesi'ne 2020'de Siyaset Bilimi ve Siyaset Sosyolojisi Profesörü olarak katıldı. Daha önce, 2011 yılında ‘Lecturer’ olarak katıldığı, ardından Kıdemli Öğretim Görevlisi ve 2017 yılında Bölüm Başkanı olarak çalıştığı Sheffield Üniversitesi Siyaset Bölümü'nde Siyaset ve Niteliksel Yöntemler Profesörüydü. Maria Grasso, Oxford Üniversitesi'nden (Lady Margaret Hall) Felsefe, Politika ve Ekonomi alanında lisans (Hons) ve Sosyoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Doktorasını Haziran 2011'de Oxford Üniversitesi'nden(Nuffield College) tamamladı. Doktora araştırması Ekonomik ve Sosyal Araştırma Konseyi (ESRC) tarafından desteklendi; Oxford Üniversitesi, St Hugh's College'da (2008-2011) Siyaset alanında Öğretim Görevlisi ve Southampton Üniversitesi'nde Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde Araştırma Görevlisi (2009-2011) olarak görev yaptı.

Maria Grasso Mobilization dergisinin editörlüğünü yürütmektedir. Aynı zamanda European Journal of Political Research Editoryal Kurul üyelerindendir. Daha önce, European Societies(2018-2021) dergisinde ‘Associate Editor’ olarak çalıştı. Yazarı olduğu kitaplar: Generations, Political Participation and Social Change in Western Europe (Routledge, 2016); Street Citizens: Protest Politics and Social Movement Activism in the Age of Globalization (Cambridge University Press, 2019, with Marco Giugni) ve Living with Hard Times: Europeans in the Great Recession (ECPR Press, 2021, with Marco Giugni).

Daha pek çok dergi cildi ve özel sayısının editörlüğünü üstlenen Grasso’nun çalışmaları British Journal of Political Science, European Journal of Political Research, European Political Science Review, International Political Science Review, Electoral Studies, Journal of Elections, Public Opinion, and Parties, Political Studies, Acta Politica, American Behavioral Scientist, Work, Employment, and Society, Mobilization, Research in Social Movements, Conflict and Change’in de aralarında bulunduğu prestijli dergilerde yayımlanmıştır.

bottom of page