top of page

CEM TV’de Haber Analiz programına konuk olan Doç. Dr. Hakan Yücel “Türkiye'den Beyin Göçü: Gençler Neden ve Nasıl Gidiyor, Ne Yaşıyor?” sorusuna ilişkin konuştu.

lukuslu.jpeg

Lüküslü: “Gençlerin yaşadığı sorunları, önemli konuları ortaya çıkarmak için daha fazla sayıda gençlik araştırmasına, gençleri daha güçlü kılacak gençlik hizmetlerine ve politikalara ihtiyaç var.”

İstanbul Gençlik Araştırmaları Merkezi Kurucu ve Koordinatörlerinden Prof. Dr. Demet Lüküslü Belediye Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Prof. Dr. Demet Lüküslü, İstanbul Planlama Ajansı (İPA) tarafından hazırlanan "Verilerle İstanbul" programında Türkiye’de gençliğin güncel sorunları üzerine konuştu.

Prof. Dr. Demet Lüküslü BirGün TV’ye konuştu: Gençlerin sorunlarının yeterince tartışılmadığını görüyoruz. Bu da gençlerin nesneleştirilmesini beraberinde getiriyor

 

Siyasi aktörlerde gençlere sempatik görünme çabasının öne çıktığını belirten Prof. Dr. Lüküslü, “Gençlerin sorunlarının yeterince tartışılmadığını görüyoruz. Bu da gençlerin nesneleştirilmesini beraberinde getiriyor” dedi.

Medyascope’ta gazeteci Şükran Şençekiçer’in sunduğu SosyoPolitik programında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi, Sosyolog Doç. Dr. Hakan Yücel ile gençlik ve kent üzerine çalışmalarını sürdüren araştırmacı Umur Yedikardeş “Kampüsten Öğrenci Toplulukları: Üniversite, Siyaset ve Değerler” başlıklı araştırmalarına dayanan “10 BAŞLIK 40 MADDEDE GENÇLER NE(LER) İSTİYOR?” kitapçığı üzerine konuştu.

Prof. Dr. Demet Lüküslü: “Türkiye’de gençlikten çok yetişkinlik sorunu var. Yetişkinler sorunları çözmekte eksik ve sorumluluk kabul etmemekte direniyor”

 

Prof. Dr. Demet Lüküslü SosyoPolitik’te Şükran Şençekiçer ile yaşlanan nüfus ve mutsuzlaşan gençlik üzerine konuştu: “Türkiye’de gençlikten çok yetişkinlik sorunu var, yetişkinler sorunları çözemiyor ve sorumluluk kabul etmemekte direniyor”

Alternatif Politika Sohbetlerinin ilkinde Alternatif Politika Dergisi Editörü Prof. Dr. Rasim Özgür DÖNMEZ'in moderatörlüğünde Prof. Dr. G. Demet LÜKÜSLÜ, Doç. Dr. Hakan YÜCEL ve Dr. Öğr. Üyesi Murat İNAN ile birlikte gerçekleştirilen "Z Kuşağının Anatomisi: Sosyolojik Bir Olgu mu? Astrolojik Bir Kavram mı?" başlıklı sohbetin tamamını yandaki Youtube linkinden izleyebilirsiniz.

Doç. Dr. Hakan Yücel ile Gazi Mahallesi Varoşlarda Alevi Gençliği üzerine konuşuyor.

Prof. Dr. Demet Lüküslü, Medyascope SosyoPolitik programının konuğu oldu. Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinden hareketle beyin göçü tartışmaları üzerine Şükran Şençekiçer’in sorularını yanıtladı.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın uzun yıllardır, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla işini tutkuyla yapan, üreten ve paylaşmayı seven farklı sektörlerden isimlerle düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri”, 28 Ocak Perşembe Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Yücel’i ağırladı.

Ekran Resmi 2022-05-07 17.13.11.png

Açık Radyo Metropolitika programında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi öğretim üyesi, sosyolog Doç. Dr. Hakan Yücel Ermeni gençleri üzerine yaptığı çalışmalar üzerine konuştu.

Hakan Yücel: “Siyaset alanı dönüştürülmeli ve gençlere açılmalı. Ekonomide ise, genç işsizliğini azaltmayı hedef alan istihdam ve istihdama yönelik eğitim politikalarına ihtiyaç var.”

DİNLE

Ekran Resmi 2022-05-07 17.09.29.png

Açık Radyo Metropolitika programında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi öğretim üyesi, sosyolog Doç. Dr. Hakan Yücel  ‘Varoş Gençliği’ hakkında konuştu.

DİNLE

Doç. Dr. Hakan YÜCEL Alternatif Politika Sürdürülebilir Sohbetler serisinin üçüncüsünde “Türkiye'de Çocuk Yoksulluğu, Dışlanma ve Mekan" başlıklı sohbete katkıda bulundu.

Webiz TV’de Cihan Erdal, Kampüs Cadıları'ndan Gizem Işık ve Mizgin Kızıl ile Genç Kadınların Mücadelesi ve 25 Kasım üzerine konuştu.

Webiz Gençlik programında Cihan Erdal'ın konuğu Reçel Blog Editörü Rumeysa Çamdereli.

Webiz Gençlik programında Cihan Erdal, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Hakan Yücel ile Gezi Direnişi'nden 2017 Referandumuna gençlerin siyasi tutumları üzerine konuştu.

bottom of page